جستجو های موبایل بیشتر از دسکتاپ است

خانه » جستجو های موبایل بیشتر از دسکتاپ است

جستجو های موبایل بیشتر از دسکتاپ است

برای این که وب سایتی داشته باشید که در نتایج موتور جستجوی گوگل رنکینگ بالاتری داشته باشد، باید نسخه موبایل کارآمدی داشته باشید. چرا که کاربران موبایل بیشتر از دسکتاپ شده است. سال گذشته بیانیه های غیر رسمی از چندین کارمند گوگل انتشار یافت که بیان کرده بودند، میزان عبارات جستجو شده با موبایل برای بعضی عبارات از میزان جستجو بروی دسکتاپ ها بیشتر شده است.

هم اکنون جستجوهای گوگلی که بوسیله موبایل انجام می شود در ده کشور شامل آمریکا و ژاپن بیشتر از جستجوها بروی کامپیوترهای شخصی شده است.” هرچند جزییات بیشتری درباره اینکه در دیگر کشورها نسبت جستجوهای موبایلی و دسکتاپ به چه میزان تغییرات داشته و با چه نسبتی در حال رشد است را در اختیار ما قرار داده نشد.

گوگل بیان کرده بود که تعریف جستجوهای موبایلی شامل جستجوهای بروی مرورگرهای موبایل و همچنین جستجوهایی که از طریق اپلیکشن موبایل جستجوی گوگل می شود. که تا کنون این شرکت سهم هریک ازین ورودی ها را به طور مشخص بیان نکرده است.

گوگل ٬ تبلت ها را جزو دسته بندی دسکتاپ ها قرار می دهد و در نتیجه وقتی صحبت از موبایل ها می شود منظور فقط گوشی های هوشمند است و نه دستگاه های دیگر.

شرکت Comscore قبل تر یک گزارش درباره حجم جستجوهای دسکتاپ ها و تبلت ها و موبایل های هوشمند در آمریکا منتشر کرد. این شرکت گفته بود در چهارماهه آخر سال میلادی ۲۰۱۴ جستجوهای موبایل (تبلت ها و گوشی های هوشمند) حدودا ۲۹ درصد کل جستجوها را شامل می شود٬ که این رقم برای کل جستجوها در تمام اینترنت اندازه گیری شده است.

چیزی که حالا گوگل بیان کرده است با نتایجی که شرکت comScore گفته بود تناقضی را نشان می دهد و می توان نتیجه بگیریم که اطلاعات شرکت comScore صحیح نمی باشد و یا رشد جستجو بروی موبایل ها خیلی با سرعت بیشتری نسبت به آنچه پیش بینی شده بود در حال رشد است یا ترکیبی ازین توضیحات می تواند در کل صحیح باشد.من از شرکت گوگل درخواست کردم که بروی داده های شرکت comScore نظری بدهد که آنها این درخواست من را نادیده گرفتند.

این داده ها و اطلاعات جدید در ابزارهای مختلفی مانند AdWords جدید و Google Display Network و رونمایی های آپدیت های جدید در حال انتشار است. گینی ماروین در مقاله ای با جزییات بیشتری در این رابطه بحث کرده است و درباره اخبار جدیدی از تغییرات گوگل در رابطه با قالب جدید تبلیغات گوگل و ابزارهای اتوماتیک جدید در جستجوها و همچنین در نمایش تبلیغات و ابزارهای جدید اندازه گیری و قابلیت های رتبه بندی که بروی میزان نمایش های آنلاین و همچنین اندازه گیری های آفلاین تاکید می کند. در بخش آموزش سئو وب سایت هانت می‌توانید بیشتر در مورد این حوزه اطلاعات کسب کنید.

تست نسخه موبایل گوگل

برای این که وب سایت خود را برای موبایل فرندلی (mobile-friendly)، بودن تست کنید، به لینک زیر مراجعه نمایید.

سیستم تست نسخه موبایل گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *