مسیر طراحی تا تولید و تبلیغات طلا و جواهر

خانه » مسیر طراحی تا تولید و تبلیغات طلا و جواهر

مسیر طراحی تا تولید و تبلیغات طلا و جواهر

آیا تا به حال به مسیر طراحی طلا و جواهر تا تولید و تبلیغات آن فکر کرده اید؟ اگر به حوزه طراحی طلا علاقمندید احتمالا می خواهید بدانید چگونه می توان یک ایده خوب را پیاده و مدلسازی کرد؟ یا چگونه فرآیند تبلیغات مدل تولید شده را انجام داد؟! آموزشگاه طراحی طلا و جواهر Gemodart (نمایندگی رسمی آموزشی جم ویژن آمریکا در ایران) در این مطلب به شما کمک می کند با این مسیر بیشتر آشنا شوید.

آموزشگاه تخصصی Gemodart با خدماتی چون آموزش طراحی طلا و جواهر به کمک نرم افزارهای مرتبط، آشنایی با مواد لازم در ساخت طلا و روش‌های پرداخت جواهرات، آموزش قالب‌سازی مواد مختلف و انواع فنون سنتی و مدرن طراحی و ساخت طلا و جواهر در خدمت علاقمندان به این حوزه می باشد تا در نهایت با شیوه‌های اتصال قطعات و سنگ‌های قیمتی، محصولات زیبایی خلق کنند و با بازاریابی و فروش موفق محصولات به درآمد رویایی خود دست یابند.

ریشه یابی ایده ها؛ اولین قدم!

داشتن ایده مهمترین و اولین گام در طراحی طلا است البته به شرطی که ایده های شما ریشه یابی شود و با آموزش لازم، فرصت بهره مندی از خلاقیت و تخیل خود را برای ارتقاء مهارت‌های هنری و کسب درآمد بیشتر به دست آورید. در دوره ایده‌پردازی DNA CONCEPT مهارت ‌و دانش لازم برای خلق طرح‌های منحصر به‌فرد و خلاقانه را کسب می کنید و آماده ورود جدی به عرصه جذاب طراحی جواهرات می شوید.

طراحی دستی طلا و جواهر؛ میراثی ماندگار و همچنان پرطرفدار

طراحی دستی طلا و جواهر با توجه به ظرافت و هنر در صنعت جواهرسازی، اهمیت بسیاری دارد. چه چیزی بهتر از طراحی دستی می تواند مهارت‌های خلاقیت و طراحی در افراد را به کاربرد عملی در ساخت جواهرات تبدیل کند؟! علاوه بر آن که طراحی دستی طلا و جواهر به حفظ میراث فرهنگ و هنر سنتی در تولید جواهرات کمک زیادی می کند. مطمئنا محصولات دست‌ساز و با ارزش افزوده بالا، تقاضای بیشتری دارند و به بازاریابی و فروش جواهرات هنری رونقی دوباره می بخشد. از مزایای دوره طراحی دستی طلا و جواهر با ایده پردازی آموزشگاه Gemodart می‌توان به امکان ایجاد شغل، ارتقاء مهارت‌ها و خودباوری، کسب درآمد و همچنین ارتباطات موثر با سایر فعالان و صنایع مرتبط با این حوزه اشاره کرد.

دنیای مدرن طراحی طلا با دیجیتال پینتینگ

شاید تا همین چند سال پیش فکر نمی کردیم دیگر برای طراحی به خرید مواد نقاشی مانند رنگ، مداد و کاغذ و… نیازی نداریم و از این راه می توانیم صرفه جویی زیادی درهزینه‌های مصرفی کنیم. امروزه به لطف دیجیتال پینتینگ، می‌توان به راحتی طرح های زیبایی در حوزه های مختلف از جمله طلا و جواهر آفرید و اصلاح و تغییرات را بدون هیچ محدودیت یا هدر رفت موادی اعمال و در نهایت طرح مورد نظر را ذخیره سازی کرد. در دوره دیجیتال پینتینگ طلا و جواهر با مجموعه گسترده‌ای از ابزارها آشنا می شوید که امکانات بیشتری نسبت به لوازم نقاشی با قلم در اختیار شما قرار می دهد و دنیایی جدید و مدرنی در برابر ایده های شما می گشاید!

روش های طراحی و مدل سازی جواهرات

روش های طراحی و مدلسازی طلا و جواهر به لطف نرم افزارهای مدرن، تنوع زیادی دارد. البته برای موفقیت در هر کدام از این روش ها، پیش‌نیازهایی لازم است تا بتوانید بطور کامل از امکانات این نرم افزارها لذت ببرید. حتی گرافیست‌های ماهر هم بی نیاز از آموزش و تسلط بر گستره‌ی زیادی از قابلیت‌ها و ابزارهای نرم افزارهای طراحی و مدلسازی نیستند. از جمله:

ماتریکس

طراحی و رندرینگ مدل ها به وسیله‌ی نرم‌افزار ماتریکس در دوره جامع طراحی طلا و جواهر با رایانه بسیار رایج است که در نهایت به تصویرسازی سه بعدی برای مشاهده‌ی نهایی محصول منجر می‌شود.

زیبراش

می‌توانید طراحی‌های خود را با استفاده از نرم‌افزار زیبراش ایجاد کنید. این نرم‌افزار قدرتمند برای مدلسازی سه‌بعدی و طراحی انواع محصولات است که در حوزه طراحی زیورآلات هم طرفدران زیادی دارد. برای شروع می‌توانید در دوره جامع طراحی طلا و جواهربا زیبراش شرکت کنید. هر چند ایجاد طرح‌های سه‌بعدی در زیبراش کمی چالش‌برانگیز است، اما با تمرین و آشنایی با ابزارها و قابلیت‌های مختلف این نرم‌افزار، در نهایت از طرح ها زیبا و منحصربه‌فرد خود شگفت زده می شوید!

کورل

تصویرسازی و طراحی هنری از طریق نرم‌افزار CorelDRAW در دوره لیزر، طراحی دو بعدی طلا به شما این امکان را می‌دهد تا طرح‌های خود را با استفاده از نشانه ها و اشکال زیبا به اجسام و مدل های دیجیتالی تبدیل کنید.

ضرورت تصویرسازی در طراحی طلا

تصویرسازی، مهارتی مهم در طراحی طلا و جواهرات است که به طراحان کمک می‌کند ایده‌های خود را با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند دیجیتال پینتینگ، طراحی دستی و سنتی، مدل‌های سه‌بعدی و نرم‌افزارهای طراحی، به شکلی قابل دید و درک تبدیل کنند. اگر شما هم می خواهید ایده‌های خود را به زبان بصری با دیگران به اشتراک بگذارید و با مشتریان یا همکاران خود بهتر ارتباط برقرار کنید باید با تصویرسازی آشنا شوید.

به عنوان مثال دوره رندرینگ تخصصی طلا و جواهر با نرم افزار کیشات راهنمای مفیدی در فرآیند تولید جواهرات است تا طراح تصویرهای سه‌بعدی و نقاشی‌های دقیق خود را ارزیابی کند و با کاهش اصلاحات و تغییرات، فرآیند تولید طلا را بهبود دهد. تصویرسازی و ایجاد طراحی‌های خلاقانه و جذاب، محصولات را برجسته تر کرده و به فروش آن‌ در بازار کمک می کند. این فرایند، ایده های طراح ر ابه شکلی دقیق، زیبا و جذاب در معرض دید مشتریان قرار می دهد.

آماده سازی برای پرینت سه بعدی و تولید

امروزه فرایند رزین و پرینت سه‌بعدی در صنعت طراحی طلا و جواهرات به عنوان یک فناوری پیشرفته و مدرن، در حال جایگزینی روش‌های سنتی مانند مدل‌سازی دستی یا ریخته‌گری برای طراحان و سازندگان جواهرات در عصر جدید است. این فرایند شامل چندین مرحله است که در دوره ساپورت گذاری، رزین و پرینت های سه بعدی به طور کامل آموزش داده می شود.

همه این فرایند‌ها امکان ایجاد مدل‌های پیچیده با جزئیات دقیق را فراهم می‌کند و به طراحان و سازندگان اجازه می‌دهد تا طراحی‌های خود را به صورت مستقیم به پروتوتایپ‌ها یا محصولات نهایی تبدیل کنند.

پرزنت محصول نهایی تولید شده

از قدیم گفته اند عقل مردم به چشمشان است! این باور قدیمی، عکاسی حرفه‌ای جواهرات را برای تبلیغات و بازاریابی به صنعت بسیار مهمی تبدیل کرده است. شما به عنوان یک طراح طلا هر چقدر هم برای تولید یک انگشتر زینتی وقت گذاشته باشید اگر نتوانید آن را به زیبایی نمایش دهید هرگز نمی توانید مشتریان زیادی برای خود دست و پا کنید! اینجاست که عکاسی حرفه‌ای به کمک شما می آید و با ثبت جزئیات، زیبایی و براقیت محصولی که خلق کرده اید اجازه نمی دهد ایده های شما در ویترین فروشگاه ها خاک بخورد!

علاوه بر آن که عکس‌های تبلیغاتی با کیفیت اعتماد مخاطبان را به برند و محصولات شما افزایش می دهد. دوره عکاسی محصول (عکاسی تبلیغاتی) همین اهداف را دنبال می کند. شما باید بتوانید با خلق تصاویر با کیفیت، تأثیر بسزایی بر روی تصمیم‌گیری خریداران بگذارید و آنها را به خرید و انتخاب یک محصول خاص تشویق کنید.

با جمودارت در ارتباط باشید!

طراحی طلا و جواهر یک هنر است که از زمان‌های قدیم تا به امروز توسط انسان‌ها سینه به سینه منتقل شده است. این شغل اهمیت زیادی از لحاظ فرهنگی، اقتصادی و هنری دارد. از یک سو، طلا و جواهر نمادی از زیبایی، ثروت و جایگاه برتر اشیاء گران‌بها است. از سوی دیگر، این صنعت به اقتصاد کشورها کمک زیادی می‌کند و از لحاظ اشتغال زایی نقش بسیار مهمی در رونق کارآفرینی دارد. آموزشگاه تخصصی Gemodart با برگزاری دوره های مختلف در تلاش است تا نه تنها به صنعت هنر این مرز و بوم کمک کند بلکه اثر مستقیمی بر اقتصاد و فرهنگ جوامع بین المللی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره دوره های آموزشگاه با شماره های درج شده بر روی سایت این موسسه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *