لیست ۵ نفر از بهترین پزشکان متخصص مغز و اعصاب تهران + آدرس
نویسنده: بهزاد ازند

لیست ۵ نفر از بهترین پزشکان متخصص مغز و اعصاب تهران + آدرس

نیاز به پزشک مغز و اعصاب در جهان در حال گسترش است و تهران هم از این قضیه مستثنا نیست. بیماران مبتلا به بیماری‌های مغز و اعصاب، شمار بالایی دارنو و شاید شما و یا عزیزانتان یکی از آن‌ها باشید. ما در این مطلب، دست‌به‌کار شده‌ایم و لیست 5 دکتر متخصص در تهران را گردآوری کرده‌ایم تا نگرانی شما در زمینه بیماری‌های مغز و اعصاب کاهش پیدا کند.

پزشکان متخصص مغز و اعصاب که نورولوژیست نامیده می‌شوند، اختلالات و بیماری‌های جدی مثل صرع، آتروفی، سکته مغزی و غیره را درمان می‌کنند. لازم است بدانید که بعضی از اختلالات مغز و اعصاب مثل صرع، نیازی به جراحی ندارند و با کمک دارو و تغییر روتین روزمره قابل درمان هستند. طبق آمار جهانی، هر ساله تقریباً 22.6 میلیون نفر دچار بیماری‌ها و یا حوادث منجر به عارضه‌های مغز و اعصاب می‌شوند. از این میان، فقط 13.8 میلیون نفر از آن‌ها نیاز به جراحی دارند. بنابراین، تشخیص این عارضه‌ها باید تحت نظارت پزشکان متخصص و مجرب انجام شود. در ادامه برای دسترسی به لیست 5 نفر از بهترین پزشکان متخصص مغز و اعصاب تهران+آدرس با ما همراه شوید.

 

بهترین پزشک متخصص مغز و اعصاب تهران کیست؟

 

۵ نفر از بهترین پزشکان متخصص مغز و اعصاب تهران

 

هر پزشک، بسته به تخصصی که دارد، می‌تواند روی سلامت و بهبود بیمار تأثیر بگذارد. با این اوصاف، بعضی از پزشکان به‌دلیل دستاوردها و تخصص ویژه‌ای که دارند، نسبت به سایرین مؤثرتر عمل می‌کنند. بی‌شک، تعداد بسیار زیادی از پزشکان نورولوژیست در تهران فعالیت می‌کنند، اما برای دسترسی به لیست 5 نفر از بهترین پزشکان متخصص مغز و اعصاب تهران+آدرس، با این افراد آشنا شوید. جهت دریافت نوبت از این پزشکان از لینک زیر استفاده کنید:

https://drdr.ir/search/city-117/expertise-91/

 

1. دکتر مهدی سخابخش

دکتر مهدی سخابخش، از جمله بهترین پزشکان حوزه مغز و اعصاب است که فوق تخصص تصویربرداری مداخله‌ای اعصاب هم دارد. دکتر سخابخش، علاوه بر درمان بیماری‌های مغز و اعصاب، به‌دلیل تخصصی که در تصویربرداری تشخیصی مثل سی تی اسکن، ام‌آرآی و فلوروسکوپی دارد شناخته می‌شود. یکی از مزایای روش رادیولوژی مداخله‌ای، این است که پزشک می‌تواند به‌صورت هم‌زمان با تصویربرداری، تکه‌برداری و یا تزریق هم انجام دهد.

این پزشک متخصص در تهران، بیش از دو دهه است که در زمینه نورولوژی و جراحی ستون فقرات فعالیت دارد و به‌خاطر درمان بیماری‌هایی مثل جابه‌جایی مهره و جراحی OCD شناخته شده است. دکتر سخابخش از جمله پزشکان متخصص است که بیمارانش معمولاً او را با اخلاق بسیار مهربان و تشخیص فوق‌العاده دقیقی که دارد، به‌خاطر می‌آورند.

اطلاعات تماس دکتر مهدی سخابخش:

 • آدرس مطب: تهران – انتهای خیابان استاد مطهری، نرسیده به خیابان دکتر شریعتی ساختمان سجاد، پلاک 15، طبقه 1، واحد
 • نوبت‌دهی 24 ساعته: 02142198467
 • تلفن تماس مطب: 02188415320

 

2. دکتر حمیدرضا رخصت یزدی

حمیدرضا رخصت یزدی، متخصص نورولوژی و ستون فقرات، دانش‌آموخته پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران است. دکتر رخصت یزدی، دوره تخصص مغز و اعصاب خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دریافت کرده است و سوابق درخشانی در کارنامه خود دارد. بیماران درمان‌شده توسط دکتر رخصت یزدی معمولاً در مورد بیماری‌های سردرد، سرگیجه، سکته مغزی، ام‌اس، پارکینسون، آلزایمر، درد ستون فقرات و صرع به او مراجعه می‌کنند.

همچنین، این دکتر متخصص در تهران به‌دلیل توانایی در سونوگرافی عروق مغز و گردن، نوار مغز (EEG)، نوار عصب و عضله (EMG-NCV)، بوتاکس فاسیال اسپاسم و درمان سکته مغزی با RTMS شناخته می‌شود. مهم‌ترین دستاوردهای دکتر حمیدرضا رخصت یزدی عبارت‌اند از:

 • عضویت در انجمن مغز و اعصاب ایران
 • عضویت در انجمن جهانی سکته مغزی (WSO)
 • عضویت در انجمن سردرد اروپا

اطلاعات تماس دکتر رخصت یزدی:

 • آدرس: تهران – بلوار کشاورز، بین کارگر و جمال‌زاده، جنب آزمایشگاه نور، پلاک 95، طبقه
 • نوبت‌دهی 24 ساعته: 02142198907
 • شماره تماس مطب: 02166928340

 

3. دکتر حسینعلی صالحی

دکتر حسینعلی صالحی، متخصص نورولوژیست، حالا تقریباً 2 دهه است که در زمینه تخصصی بیماری‌های مغز و اعصاب مشغول طبابت است. از جمله مهم‌ترین فعالیت‌ها در دنیای وسیع نورولوژی، می‌توان به درمان بیماری‌هایی مثل صرع، تشنج، دردهای ستون فقرات منجر به بیماری‌های مغز و اعصاب، نوار مغز، نوار عصب و عضله و غیره اشاره کرد.

دکتر صالحی، تجربه ویژه‌ای در سونوگرافی رنگی از عروق مغز هم دارد که از جمله روش‌های غیرتهاجمی کامپیوتری و نورواندوسکوپی مغز محسوب می‌شود. اطلاعات‌ تماس دکتر حسینعلی صالحی:

 • آدرس: تهران – نارمک، چهارراه سرسبز، ساختمان پزشکان سرسبز، طبقه پنجم، واحد 22
 • نوبت‌دهی 24 ساعته: 02142198332
 • شماره تماس مطب: 02177224635، 02177224636 و 02142198332

 

۵ نفر از بهترین پزشکان متخصص مغز و اعصاب تهران

 

4. دکتر ناصر آل اسحاق

دکتر ناصر آل اسحاق، نزدیک به 3 دهه است که مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کرده است و حالا حدود 2 دهه از طبابتش در زمینه نورولوژی می‌گذرد. دکتر آل اسحاق، عضویت در هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر (به‌مدت 12 سال) و چاپ 3 نقاله خارجی و 5 مقاله داخلی را هم در کارنامه‌اش دارد.

دکتر ناصر آل اسحاق، علاوه بر ویزیت بیماران در مطب، در بیمارستان‌های لواسانی، کیان، تهرانپارس، الغدیر و آریا در تهران هم مشغول به طبابت است. مهم‌ترین ویژگی این دکتر متخصص در تهران از نظر بیماران، صبوری و تشخیص دقیق بیماری‌هایی همچون تنگی کانال نخاع، اضطراب و عدم تمرکز و زانودردهای ناشی از عارضه‌های مغز و اعصاب است.

اطلاعات تماس دکتر ناصر آل اسحاق:

 • آدرس: تهران – تهرانپارس، بین فلکه دوم و سوم، نبش 186 غربی، پلاک 308، طبقه
 • نوبت‌دهی 24 ساعته: 02142198586
 • تلفن تماس مطب: 02177736008

 

5. دکتر محمودرضا اشرفی

دکتر اشرفی، بیش از 2 دهه است که در زمینه نورولوژی به‌ویژه بیماری‌های مغز و اعصاب کودکان تخصص دارد و طبابت می‌کند. بیماران بسیاری، کیلومترها راه دور را طی می‌کنند تا برای درمان کودکانشان از تجربه و تخصص دکتر اشرفی بهره‌مند شوند.

عمده بیماری‌هایی که توسط دکتر محمودرضا اشرفی درمان می‌شوند، شامل میکروسفال خفیف، تشنج و عارضه‌های حرکتی شدید در کودکان هستند. اطلاعات تماس دکتر مجمودرضا اشرفی:

 • آدرس: تهران – انتهای غربی بلوار کشاورز، خیابان دکتر محمد قریب، نبش شباهنگ (شهید طوسی)، ساختمان شباهنگ، پلاک 26، واحد 12
 • نوبت‌دهی 24 ساعته: 02142198906
 • شماره تماس مطب: 02166901867، 02166939017 و 02142198906

 

7 ویژگی یک دکتر متخصص مغز و اعصاب خوب

وقتی که صحبت از انتخاب بهترین پزشک متخصص مغز و اعصاب می‌شود، باید چندین نکته یا ویژگی مهم را در نظر گرفت. به‌طور کلی، یک پزشک تخصص مغز و اعصاب توانمند 7 ویژگی برجسته دارد که عبارت‌اند از:

 • تحصیلات و دستاوردهای علمی
 • تخصص‌های ویژه علاوه بر نورولوژی
 • تجربه
 • همکاری با بیمارستان‌ها
 • بازخورد مثبت بیماران قبلی
 • طرف قرارداد با بیمه‌ها
 • خوش‌اخلاقی، صبوری و تشخیص دقیق

پیش به سوی درمان بی‌قید و شرط بیماری‌های مغز و اعصاب

در این مطلب به‌صورت مفصل و با بررسی جزئیات، لیست 5 نفر از بهترین پزشکان متخصص مغز و اعصاب تهران+آدرس را در اختیارتان قرار دادیم. همچنین، در ادامه به این نکته هم اشاره کردیم که یک پزشک نورولوژیست خوب چه ویژگی‌های مهمی دارد.

ما را از دیدگاه خود با خبر سازید