7 نشانه یک سایت خوب

خانه » 7 نشانه یک سایت خوب

7 نشانه یک سایت خوب

تمام معیارهای یک وب سایت خوب و با کیفیت آنچنان قابل محاسبه نیستند و تا به حال در مورد آن زیاد صحبت شده است. حتی گوگل سال هاست که می گوید باید روی کیفیت سایت و محتوای خود تمرکز کنید. پس از هر به‌روزرسانی الگوریتمی که Google پیاده‌سازی می‌کند، پاسخ کسانی که رتبه‌بندی را از دست داده‌اند یکسان است: ممکن است تقصیر شما نباشد، زیرا ممکن است سایت‌های دیگر برای این جستجوی خاص مناسب‌تر باشند. با این وجود، باید روی کیفیت کلی محتوای خود کار کنید.

همیشه باید محتوای خود را بهبود بخشید و بروزرسانی کنید. متناوب تحقیق کلمات کلیدی خود را انجام دهید و جایگاه خود را بررسی کنید، بازخورد استرانژی سئو خود را بررسی کنید.

به شما توصیه می کنم مقاله استراتژی سئو چیست؟ را هم مطالعه کنید.

در این مقاله 7 معیار معیار شناسایی یک سایت خوب را بیان کرده ایم:

1. وب سایت شما هدف کاربر را برآورده می کند و هدف مشخصی دارد

آیا مخاطب خود را می شناسید؟ آیا کسب و کار خود را می شناسید و در این دنیا چه کمکی می کنید؟ چرا کسی باید به سایت شما بیاید باید از شما خرید کند؟

اگر می خواهید موفق شوید، باید مخاطبان خود را بشناسید. شما باید همه چیز را در مورد آنها کشف کنید. احتمالاً می توانید بفهمید که آنها چه می گویند، اما آیا این همان چیزی است که واقعاً به آن نیاز دارند؟ آیا محصول یا خدمات شما صرفاً یک راه حل ممکن برای یک مشکل ارائه می دهد یا زندگی مشتری شما را واقعاً بهتر می کند؟ آیا دریل می فروشید یا سوراخی در دیوار؟

داستان شما باید درست باشد. باید با آنچه مردم می خواهند و نیاز دارند هماهنگ باشد. این به این معنی است که شما باید هدف سایت خود را جستجو کنید. تمام راه‌های متفاوتی را که چگونه افراد می‌توانند به صفحات سایت شما برسند را کشف کنید و آنها را برای پاسخ به سؤالات آنها تنظیم کنید. سفر کاربر خود را از A تا Z ترسیم کنید و محتوای خود را در نقاط استراتژیک قرار دهید. همچنین مراقب نحوه فرمول بندی پاسخ های خود باشید. اغلب اوقات، سبک مکالمه همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.

2. وب سایت شما دارای مهارت سئو تکنیکال است

یک وب سایت خوب به راحتی قابل خزیدن است و به موتورهای جستجو نشان می دهد که چه چیزی را می توانند و چه چیزی را نمی توانند فهرست کنند. سایت های خوب تعداد زیادی خطا ندارند. یک وب سایت خوب از هر کجای دنیا بسیار سریع بارگیری می شود. مطمئن شوید که هر کاری از دستتان بر می‌آید انجام می‌دهید تا آن صفحات در سریع‌ترین زمان ممکن بارگذاری شوند.

سئو تکنیکال فوق العاده مهم است، اما شما می توانید با درست کردن اصول اولیه از منحنی جلوتر باشید. به طور کامل فکر کنید که کدام CMS را می خواهید و چگونه آن را اجرا می کنید. ممکن است کمی تعصب داشته باشیم، اما وردپرس هر آنچه را که نیاز داریم به ما داده است. محکم، منعطف است و طرفداران زیادی دارد. وردپرس بسیار سئو دوست است.

3. وب سایت شما قابل اعتماد، امن و مطمئن است

هم موتورهای جستجو و هم کاربران به دنبال سیگنال هایی هستند که نشان دهنده اعتماد باشد. چرا باید به سایت و محتوای شما اعتماد کرد؟

موتورهای جستجو مانند گوگل می خواهند بهترین نتیجه ممکن را به جستجوگران بدهند. به همین دلیل است که باید روی قابلیت اعتماد خود در همه سطوح کار کنید، چه فنی و چه در محتوا.

علاوه بر این، سایت شما باید یک پناهگاه امن برای بازدیدکنندگان باشد. شما باید روی امنیت وب سایت خود کار  کنید. سایت هک شده شما را به جایی نمی رساند! و جلوگیری از هک شدن سایت آسانتر از تعمیر آن است. از نرم افزارهای به روز استفاده کنید، SSL خود را تنظیم کنید، رمزهای عبور قوی ایجاد کنید و از ابزارهایی مانند Cloudflare برای محافظت از سایت خود در برابر حملات DDoS استفاده کنید.

4. وب سایت شما دارای طراحی عالی و UX فوق العاده ای است

آیا وب سایت شما باید زیبا باشد؟  طراحی وب سایت شما باید به تحقق اهدافی که تعیین کرده اید کمک کند. پیام شما باید بلند و واضح باشد. طراحی باید با برند شما هماهنگی داشته باشد. اما مهمتر از آن، سایت شما باید برای همه واضح و آسان باشد. در دسترس بودن چیزی نیست که شما باید روی آن کوتاهی کنید.

همچنین باید تجربه کاربری را در نظر بگیرید. چیزی که نه تنها به نظر می رسد، بلکه به احساس آن نیز مربوط می شود. این در مورد ارائه یک تجربه لذت بخش به کاربران است، چیزی که آنها به خاطر خواهند آورد. UX همچنین به کاربران اجازه نمی دهد تا برای بارگذاری صفحات شما مدت زیادی منتظر بمانند و آنها را ناامید می کند زیرا به لطف طرح رنگ شما نمی توانند متن سایت شما را بخوانند یا به دلیل اینکه نمی توانند دکمه های سایت تلفن همراه شما را بزنند. با خود فکر کنید: چگونه می توانم هر ناامیدی احتمالی در وب سایت خود را به شادی تبدیل کنم؟

5. سایت شما دارای محتوای بسیار جذاب و کاربر محور است

کاربر محور باشید نه شرکت محور. محتوای خوب به کاربران شما کمک می کند تا به اهداف خود برسند و شما می خواهید این محتوا را در لحظه مناسب ارائه دهید و در عین حال اهداف تجاری را کاملاً در نظر داشته باشید. برای انجام این کار، همانطور که قبلا ذکر کردم، باید کاربر خود را از درون بشناسید. آنها را درک کنید، رفتار آنها را درک کنید و محتوای خود را روی آن متمرکز کنید. محتوایی که ارائه می‌دهید باید با استفاده از زبانی که کاربران شما به خوبی می‌دانند، واضح و قابل درک باشد.

6. سایت شما سازگار با موبایل است (یا بهتر است بگوییم، ابتدا برای موبایل طراحی شده است)

در چند سال گذشته، ترافیک موبایلی در حال رشد و افزایش بوده است. اگر سایت شما در حال حاضر سازگار با موبایل نیست، باید واقعا به آن برسید و روی سئوی موبایل خود کار کنید. اما اگر سایت شما برای مدتی موبایل پسند بوده است، زمان آن رسیده است که ابتدا به ساخت سایت بعدی خود برای موبایل بپردازید.

این یک مفهوم جدید نیست، اما بیشتر سایت‌ها هنوز به صورت دسکتاپ توسعه می‌یابند. پس از طراحی نمای دسکتاپ، طراح آن را به اندازه موبایل کم می کند و اغلب در طول مسیر اصالت و تازگی خود را از دست می دهد. اتخاذ یک طرز فکر برای تلفن همراه به شما کمک می کند تا روی کارهایی تمرکز کنید که کاربران باید بتوانند در سایت تلفن همراه خود انجام دهند.

7. سایت شما می تواند مستقیماً با موتورهای جستجو صحبت کند

سال‌ها، موتورهای جستجو سعی می‌کردند محتوای صفحات را بخوانند تا مشخص کنند آن صفحه در مورد چیست. آنها به آن محتوا نیاز دارند تا بتوانند پرس و جوی جستجو را با صفحات لیست شده ای که بهترین پاسخ را به این پرس و جو می دهند تطابق دهند. به نظر می رسد که درک واقعی اینکه چیزی در یک صفحه چیست یا به چه معناست، سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد، به خصوص برای موتورهای جستجو. موتورهای جستجو برای کشف معنای واقعی عناصر در یک صفحه به راهنمایی کمی نیاز دارند. داده های ساختار یافته می تواند به درک بهتر موتور جستجو از وب سایت شما کمک کندـ

Schema به نوعی مانند یک مترجم برای موتورهای جستجو است. موتورهای جستجو اکنون می توانند با اطمینان بگویند که یک بررسی یک بررسی است و یک دستور غذا یک دستور غذا است. در مقابل، از آنجایی که گوگل در مورد محتوا بسیار مطمئن است، علامت گذاری این عناصر می تواند منجر به نتایج غنی در صفحات نتایج جستجو شود. داده های ساختاریافته یکی از حوزه هایی است که موتورهای جستجو در این روزها منابع زیادی را صرف آن می کنند، پس حتماً از آن استفاده کنید.

پس چه چیزی باعث ایجاد یک وب سایت خوب می شود؟

چیزهای زیادی برای ساختن یک وب سایت خوب وجود دارد. این صرفاً خرید یک دامنه، دریافت میزبان تصادفی، نصب وردپرس و انتخاب تمی نیست که به نظر جالب باشد. وقتی آن را رها می کنید، خود را برای شکست آماده می کنید. برای درست کردن کارها باید برنامه ریزی کنید. شما به یک استراتژی سئو نیاز دارید که احتمالاً مهمترین عنصر یک وب سایت خوب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *