استراتژی سئو چیست؟

خانه » استراتژی سئو چیست؟

استراتژی سئو چیست؟

به مجموعه کارهایی که با هدف رشد وب سایت در یک سری از کلمات کلیدی مشخص با زمان محدود می گویند که در این مقاله بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

طبق گفته سافاری دیجیتال ، تقریباً 61٪ از بازاریابان معتقدند که سئو کلید موفقیت آنلاین است ، به همین دلیل مشاغل مدرن به طور متوسط 41٪ از بودجه بازاریابی خود را به آن اختصاص می دهند. به طور خلاصه ، اختصاص زمان برای ترسیم یک استراتژی مناسب SEO می تواند نه تنها در ترافیک آنلاین بلکه در کل تجارت شما انقلابی ایجاد کند.

SEO اصولاً عملی است که از برخی اصول محتوای کیفی و پیشرفتهای فنی برای بهبود بازدید و رتبه بندی آنلاین شما در SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) استفاده می کند.

تعداد نیز سهم بزرگی در افزایش رتیه سایت دارد. نوشتن محتوای بیشتر ، استفاده از پیوندهای بیشتر و استفاده از طیف گسترده تری از کلمات کلیدی یک روش عالی برای رتبه بندی بالاتر در طول زمان است.

استراتژی سئو در سال 2021

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی عباراتی هستند که معمولاً در Google ،Bing و غیره جستجو می شوند و آنها بخشی مهم در تعیین رتبه بندی وب سایت شما هستند. اگر با رعایت اعتدال از کلمات کلیدی با هدف رشد وب سایت در نتایج استفاده کنید پی به مزایای آن خواهید برد. چگالی کلمات کلیدی مناسبی در سایت خود ایجاد کنید تا از سمت گوگل هم جریمه نشوید.

فراداده (METADATA)

با توجه به پایه و اساس تحقیق کلمات کلیدی ، فراداده نه تنها یک فکتور مهم است بلکه بر روی رتبه بندی سایت شما تاثیر می گذارد.اولین چیزی که ربات های خزنده گوگل آن را چک می کنند، متادیتاها یا فراداده ها هستند. هنگام خزیدن سایت ها ، پس از ابتدا نمایه سازی URL ، فراداده یکی از موارد بعدی در چک لیست آنهاست. متای توضیحات یکی از اصلی ترین متاهای که به افزایش نرخ کلیک سایت شما نیز کمگ می کند. متای ایندکس که به گوگل اجازه ایندکس کزدن صغحات را می دهد و ده ها متای دیگر که بهبود سئو سایت شما کمک می کنند.

ساخت بک لینک (backlink)

یکی از راه های افزایش قدرت سایت که از آن به نام دامین اثوریتی (DA) یاد می شود لینک سازی یا بک لینک است. ساخت بک لینک یعنی این که وب سایت دیگری در مقاله یا پست وبلاگی به وب سایت شما لینک بدهد. این کار نه تنها به افزایش دامین اثوریتی کمک می کند، بلکه در صورت نمایش در دامنه های معتبر دیگر ، به طور مستقیم شانس کلیک افراد به وب سایت شما را بهبود می بخشد.

با نوشتن محتوای جذاب می توانید پیوندهای ارگانیک بدست آورید: هرچه کار شما بهتر باشد و هرچه بیشتر با هدف جستجوی شخص مطابقت داشته باشید ، احتمال مراجعه سایر افراد در صنعت شما به سایت شما بیشتر است. برای ساخت بک لینک راه های زیادی وجود دارد. در لیست زیر به تعدادی از انها اشاره شده است:

  • وبلاگ نویسی
  • پاسخ دادن به سوالات در سایتهایی مانند Quora.
  • ایجاد محتوای قابل اشتراک مانند فیلم و اینفوگرافیک.
  • استفاده از مخاطبین خود و اشتراک گذاری مقالات در شبکه های اجتماعی (به عنوان مثال LinkedIn).

سئو تکنیکال

با ادامه این کار ، موارد فنی مختلف دیگری نیز در قسمت انتهایی سایت شما وجود دارد که پس از پرداختن به آن ، می تواند تفاوت زیادی در نتایج کلی SEO شما ایجاد کند.  اگر UX وب سایت شما روان و قابل دسترسی نباشد ، انجام هر کار مهمی در وب سایت شما برای هر بازدید کننده ای سخت خواهد بود.

اطمینان از سریع بودن سرعت سایت ، از بین بردن بک لینک های “اسپم” (پیوند به وب سایت هایی که غیرمرتبط یا غیر قابل اعتماد تلقی می شوند و غیره) ،، ایجاد یک نقشه سایت XML با ساختار URL تمیز ، از نکات ربز. سئو تککنیکال هستند که باید به آنها توجه کنید.

در جلسات تدریس خصوصی سئو هانت که به صورت تک نفره برگزار می گردد و شرکت در دوره سئو که چند نفره برگزار می گردد،  می توانید با آخریم ترفندهای سئو آشنا شویدـ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *