تاثیر برچسب ها بر سئو

خانه » تاثیر برچسب ها بر سئو

تاثیر برچسب ها بر سئو

برچسب ها یک نوعی از دیسته بندی به شمار می روند که می تواند تاثیر مثبت و یا منفی بر سئو داشته باشد. در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم که برای بهبود سئو و تجربه کاربری (UX) چطور از برچسب ها استفاده کنیم.

سئو منفی با برچسب ها

استفاده از ابر برچسب های وردپرس به صورت یک سنت دیرینه در بسیاری از سایت های ایرانی مشاهده می شود بدترین عامل نگهدارنده رشد وب کلمات کلیدی شما در نتایج است.

این سنت آن چنان دیرینه شده است و پر استفاده است که منه مدرس سئو در برابر دفاعیات دانشجو کم میارم ¯\_( ͡❛ ͜ʖ ͡❛)_/¯. باید به صورت مفهومی سئو را آموزش ببنید. به شما توصیه می کنم در دوره ای که به صورت تدریس خصوصی سئو برگزار می شود، شرکت کرده و سئو را به صورت مفهومی آموزش ببینید. در این دوره به صورت تضمینی با علم سئو آشنا شوید.

اما،چه موقع استفاده از برچسب استفاده کنیم و چطور از برچسب برای بهبود سئو صفحات خود استفاده کنیم؟

در جواب به این سوال باید گفت که برچسب های وردپرس را باید طبق کاربرد آن استفاده کنید. این جواب را با یک مثال بیشتر شرح می دهم.

فرض کنید قرار است یک مقاله در مورد آموزش عملی سئو بنویسید و تا به حال دسته بندی برای آموزش بک لینک سازی نساخته اید. در این حالت می توانید با ایجاد برچسب بک لینک می توانید کاربر را به سمتی هدایت کنید که به دنبال آن است. برچسب ها کاملا مانند دسته بندی ها هستند. امیدوارم در مورد کاربرد برچسب های وردپرس برای سئو اطلاعات کافی بدست آورده باشید.

برچسب های وردپرس می توانند موجب چرخش کاربر در سایت شوند. چرخش کاربران در سایت یکی از 200 فاکتور معروف سئو به شمار می رود. گوگل آن زمان متوجه می شود که سایت شما یک سایت حرفه ای است که کاربر به خوبی در آن چرخش داشته باشد و مطالعه دیگر مقالات شما برای آن جذب باشد. چرخش کاربر در سایت یک فرکانس مثبت برای موتور جستحوی گوگل به شمار می رود. وقت یک چرخش واقعی و اصولی در سایت شما اتفاق می افتد گوگل بیشتر سایت شما را درک می کند و جایگاه بهتری به کلمات کلیدی هدف شما می دهد. البته باید تمام اصول سئو را برای اثر پذیری درست برچسب ها رعایت کنیدـ به شما توصیه می کنم در جلسات تدریس خصوصی سئو هانت شرکت کرده و به صورت حرفه ای سئو را فرا بگیرید.

تعداد برچسب ها در صفحه

تعداد برچسب های وردپرس باید کمترین حالت ممکن باشند. بارها در سایت های مختلف گفته شده است که برچسب های وردپرس تاثیر خوبی بر روی سئو دارند. اما زمانی می توانند مفید باشند که به تعداد کافی و طبق کاربرد آن از آن استفاده کنید . اعتدال را رعایت کنید.

یک نکته مهم سئو: هر صفحه شما نزد گوگل یک امتیازی دارد و با این امتیاز جایگاه کلمه کلیدی شما در نتایج مشخص می شود. این امتیاز با استفاده از لینک های فالو صفحه کمتر می شود. پس هر چه برچسب بیشتری در صفحات خود استفاده کنید قدرت صفحه خود را کاهش داده اید.

در حین نوشتن این مقاله به این فکر افتادم که یک برچسب به نام ترفندهای سئو ایجاد کنم و از این به بعد اگر در مقاله ای یک ترفند سئو نام بردم اون رو براتون برچسب گذاری کنم تا بتونید با ترفندهای بیشتری آشنا بشید.

سئو کردن برچسب ها

برای سئو برچسب ها باید به صورت سئو دسته بندی ها عمل کنید و در بالای هر صفحه برچسب توضیحی در مورد آن بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *