مدل جدید بوگاتی شیرون در نمایشگاه ژنو 2019

خانه » مدل جدید بوگاتی شیرون در نمایشگاه ژنو 2019

مدل جدید بوگاتی شیرون در نمایشگاه ژنو 2019

مدل جدید بوگاتی شیرون با قدرت 1500 اسب بخار در نمایشگاه خودرو ژنو معرفی خواهد شد.‌ این خودرو قصد رکورد سریع ترین خودوری جهان را در کتاب رکورد گینس ثبت کند. براساس شایعات و گمانه‌زنی‌ها، بوگاتی در حال آماده‌­سازی نسخه­‌ی کامل‌­تری از شیرون برای نمایشگاه خودرو ژنو 2019 می باشد.

هنوز نام جدیدترین نسخه بوگاتی شیرون اعلام نشده، اما احتمالا این خودرو با کد آشنای سوپراسپرت (SuperSport) همراه خواهد بود. باتوجه به اطلاعات موجود، تنها ۲۰ تا ۴۰ مدل از شیرون سوپراسپرت تولید خواهد شد. ابرخودروی جدید شیرون از همان پیشرانه­‌ی مدل استاندارد و دیوو، ۱۶ سیلندر W شکل ۸ لیتری با چهار توربوشارژر استفاده می‌کند؛ اما نهایت قدرت آن بیش از ۱۵۰۰ اسب­ بخارخواهد بود. W16 فولکس واگن در نمونه‌های فعلی شیرون، با 1479 اسب بخار قدرت و 1900 نیوتن‌متر گشتاور همراه می باشد.

هم‌اکنون جدیدترین خودرو با نشان بوگاتی، دیوو است؛ اما احتمالا سال آینده سریع‌­ترین خودروها و سوپراسپرت‌ها باید بوگاتی شیرون جدید رقابت کنند. حداکثر سرعت بوگاتی شیرون استاندارد و بوگاتی شیرون اسپرت به ۴۲۰ کیلومتر ­بر ­ساعت می‌رسد اما احتمالا رکورد کونیگزگ نیز دوام نخواهد داشت؛ کونیگزگ آگرا RS به‌تازگی با ثبت سرعت 444.6 کیلومتر بر ساعت در گینس، سریع‌ترین خودروی جاده‌ای جهان شناخته شد. این مقام پیش از این، در اختیار بوگاتی ویرون با سرعت ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت قرار داشت. به‌خصوص این که سوپراسپرت مدل جدیدی از شیرون محسوب می‌شود و بوگاتی از سال 2016 و عرضه‌ی مدل استاندارد، زمان کافی برای انجام تست‌های بالاترین سرعت، روی این خودرو داشته است.

نسخه‌ی جدید شیرون، یک فرصت عالی برای ثبت رکورد سریع­‌ترین خودرو جهان برای بوگاتی به شمار می رود.

علاوه‌بر این، با پیشرفت و حرکت صنعت خودروسازی به‌سوی فناوری برقی، شیرون سوپراسپرت خداحافظی باشکوه پیشرانه‌ی W16 خواهد بود.

به شما توصیه می کنم مقاله معرفی کامل بوگاتی شیرون اسپرت رو هم مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *